Bądźmy tolerancyjni: „Nigdy Więcej” Kukiza!

Cieszanów Rock Festiwal

20 sierpnia startuje Cieszanów Rock Festiwal 2015. Jak się okazało, impreza nie obejdzie się bez małego skandalu, gdyż jeden z patronów wydarzenia – Stowarzyszenie Nigdy Więcej – protestuje przeciwko koncertowi Pawła Kukiza.

Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia. Zagrają tacy artyści jak: Helloween, Kreator, The Animals, Coma, Pidżama Porno, Pablopavo x3 (Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki oraz Zjednoczenie Sound System), Dezerter, Elektryczne Gitary i wielu mniejszych wykonawców. Na imprezę zaproszono również Pawła Kukiza pod szyldem Kukiz i Piersi.

Jeden z patronów koncertu –  Stowarzyszenie Nigdy Więcej, postanowiło zaprotestować przeciwko występowi Pawła Kukiza i zespołu PIERSI. 15 sierpnia na oficjalnym profilu NW pojawiło się oświadczenie, w którym można m.in. przeczytać:

„Jak zwrócono nam uwagę, jednym z wykonawców w planie tegorocznego festiwalu jest też Paweł Kukiz. Twórca ten pisał kiedyś utwory wymierzone przeciwko nietolerancji, jednak ostatnio został politykiem, którego wypowiedzi pełne są ksenofobii i nietolerancji wobec uchodźców. Nie zgadzamy się z takim przekazem. Jak informują byli współpracownicy Kukiza, nawiązał on współpracę ze skrajnymi partiami politycznymi takimi jak Ruch Narodowy. Niedawne koncerty Kukiza zawierały elementy agitacji politycznej. Nie popieramy politycznych manipulacji. Apelujemy do publiczności festiwalu w Cieszanowie o niepoddawanie się politycznej propagandzie Kukiza. Nie dajmy się nabrać na ksenofobię i nacjonalizm” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Jak wynika z treści samego oświadczenia oraz treści na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia:

„…Naszym celem jest przeciwdziałanie problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii, nietolerancji…”

Należałoby zadać władzom stowarzyszenia oraz ich członkom pytanie:

Czy takie działanie nie jest aby przejawem nietolerancji i ksenofobii? A może w tym nieporozumieniu chodzi o coś więcej? Może to jest ukryta forma reklamy samego stowarzyszenia oraz koncertu, któremu Ono patronuje? Czy władze stowarzyszenia obserwując działania Pawła Kukiza na rzecz zmiany ustroju w Polsce dopatrują się w nich jak piszą w oświadczeniu „politycznych manipulacji” chyba, że takie działanie samo w sobie jest swoistą manipulacją opinią publiczną mającą zwrócić uwagę na stowarzyszenie, o którym do niedawna mało kto słyszał?

Czy stowarzyszenie wzywając publiczność w Cieszanowie jak to określiło do „niepoddawania się politycznej propagandzie Kukiza” aby na pewno szerzy tolerancję wśród 3 milionów Polaków, którzy zagłosowali na niego w Wyborach Prezydenckich? I czy nie wychodzi poza nawias swego działania „szerzenia pokoju i tolerancji”?

Zakładając taką retorykę, czy Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” tym samym nie zaprasza na koncert sympatyków Pawła Kukiza … a jest ich coraz więcej jak wynika z niezależnych sondaży! Może warto by się spotkać i ustalić: kto dzieli a kto łączy w tym całym zamieszaniu?

Foto: Screen strony Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"
Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

*

*

Top