ONZ traci twarz i rozsądek powołując Arabię Saudyjską do komisji praw kobiet i równości płci!

ONZ traci twarz i rozsądek powołując Arabię Saudyjską do komisji praw kobiet i równości płci!

Arabia Saudyjska posiada przerażąjący stosunek do kobiet. Są one traktowane jako obywatele drugiej kategorii.

Zabrania się im powszechnie prowadzenia samochodu, rozmów z płcią przeciwną i wychodzenie na zewnątrz bez męskiego opiekuna. Przyszła wybranka nie ma prawa dokonać sprawdzenia swojego męża bez jego oficjalnej zgody. Zeznania jednego mężczyzny są traktowane jak zeznania dwóch kobiet. Ogólnie rzeczbiorąc kobiety w Arabii Saudyjskiej są traktowane niemal jak zwierzęta w innych cywilizowanych krajach.

Kobiety w Arabii Saudyjskiej

Pomimo tylu nagminnych naruszeń praw Organizacja Narodów Zjednoczonych właśnie ogłosiła, że ​​Arabia Saudyjska przyłączy się do Komisji ds. Statusu Kobiet, przy ONZ utworzonej w celu promowania „równości płci i umacniania pozycji kobiet”.

Komunikat prasowy ONZ stwierdza, że ​​Komisja w sprawie statusu kobiet została wybrana w głosowaniu tajnym z udziałem 54 członków głosujących.

„Wybranie Arabii Saudyjskiej w celu ochrony praw kobiet jest jak wprowadzenie podpalacza do straży pożarnej”, powiedział dyrektor wykonawczy ONZ Hillel Neuer na Twitterze. „To absurd”.

„Każda kobieta z Arabii Saudyjskiej musi mieć męską opiekę, która podejmuje wszystkie krytyczne decyzje w jej imieniu, kontrolując życie kobiety od urodzenia aż do śmierci”, kontynuuje. „Arabia Saudyjska zakazuje również kobietom prowadzenia pojazdów.”

To jest czarny dzień dla kobiet na całym świecie. Ile kosztowała ta nominacja Arabię Saudyjską i ile skorzystało na tym ONZ a ile straci w oczach społeczności międzynarodowej?

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

One Comment;

*

*

Top