Magazyn energii elektrycznej budowany przez Polskę. Jeden z największych na świecie!

Magazyn energii elektrycznej budowany przez Polskę

Magazyn energii elektrycznej budowany przez Polskę. Jeden z największych na świecie! Pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie hybrydowy bateryjny magazyn energii i nowoczesna automatyka zabezpieczająca będą testowane na wydzielonym obszarze Krajowego Systemu Elektroenergetycznego – podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Firmy Hitachi, Hitachi Chemical, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz spółki Energa-Operator i Energa – Wytwarzanie, przy wsparciu Ministerstwa Energii oraz japońskiej instytucji rządowej NEDO, podpisały umowę ws. realizacji projektu demonstracyjnego z zakresu inteligentnych sieci (Smart Grid).

Nowoczesne japońskie urządzenia przez 3,5 roku będą testowane na wydzielonym obszarze sieci energetycznej w północnej części kraju.

Wykorzystanie tego typu urządzeń na szeroką skalę mogłoby pomóc w stabilizacji pracy całego obszaru, na którym znajdują się farmy wiatrowe. W projekcie demonstracyjnym, co prawda, nie uda się uzyskać tak dużych efektów, niemniej jednak, polscy przedsiębiorcy będą mogli przetestować funkcjonowanie tego typu rozwiązań w praktyce i ocenić ich przydatność w warunkach krajowych.
Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/magazyn-energii-elektrycznej-budowany-przez-polske/">
RSS
Wyślij przez Email