Mamed Chalidow: „W Polsce zapomniano o edukacji”

Mamed Chalidow, znany wielu zawodnik MMA który do Polski przyjechał wiele lat temu z Czeczeni, uważa, że media przedstawiają imigrantów w złym świetle, a Polacy zapomnieli o swojej historii.

Zawodnik MMA jest zdziwiony, że kwestia wiary imigrantów stanowi dla Polaków problem.

To wina mediów. To one przedstawiają problem tych ludzi w takim świetle. Szukają kontrowersji, więc inny jest przekaz. Gdy w 1997 roku przyjechałem do Polski jako student, moja wiara / muzułmanin / nie była problemem. W Rosji byłem bandytą, terrorystą. Tu nie, ludzie nas rozumieli – mówił podczas konferencji „Smart Metropolia. Miasta Otwarte”

Dodał, że w Polsce zapomniano o edukacji:

Ludzi trzeba nauczyć, że Polacy też kiedyś cierpieli, a dziś cierpią inni. Chcę tylko podziękować tym, którzy walczą dla uchodźców i starają się tę sytuację w Polsce zmienić. Nie ma współczucia, tylko hejt cały czas – to znamienne sformułowanie, jakże odmienne od tego, które słyszymy i czytamy na portalach głównego nurtu – powiedział sportowiec.

Mamed Chalidow  może nie chce mówić otwarcie o tym, że polscy młodzi mężczyźni walczyli z okupacją i ginęli za swoją ojczyznę, a nie uciekali ze smartphonami w rękach na socjal do bogatszych państw.

Foto: Youtube

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/mamed-chalidow-polsce-zapomniano-o-edukacji/">
RSS
Wyślij przez Email