Jak długo niemieckie obozy śmierci będą nazywane polskimi przez żydów?!

Jak długo niemieckie obozy śmierci będą nazywane polskimi przez żydów?!

Portal internetowy tygodnika The Jewish Press adresowany przede wszystkim do ortodoksyjnych żydów, jako kolejny kłamliwy środek medialny Izraela, w sposób szokujący a zarazem skandaliczny relacjonował wydarzenia, do których doszło po zabójstwie 21-letniego mężczyzny w Ełku, dokonanego przez muzułmańskich imigrantów.

 

W artykule na portalu czytamy między innymi:

…  Miejscowa ludność żydowska była prześladowana nawet zanim naziści przejęli władzę w roku 1933. W 1932 roku, miejscowy aptekarz Leo Frankenstein został zaatakowany – granat ręczny został wrzucony do jego domu. Fala ataków antysemickich nasiliła się po 1933 roku i wiele lokalnych kupców i intelektualistów pochodzenia żydowskiego zostało aresztowanych. Podczas Nocy Kryształowej, żydowskie sklepy i synagogi zostały splądrowane i zniszczone. Wielu Żydów uciekło z Ełku, niektórzy się tak daleko, jak Szanghaj. Żydów, którzy pozostali, zamordowano w niemiecko-polskich obozach śmierci.

Jak długo niemieckie obozy śmierci będą nazywane polskimi przez żydów?!

Ponadto w sposób dość jednoznaczny i generalizujący autor artykułu opisuje same wydarzenia:

W niedzielę, 1 stycznia, według policji, budynek został otoczony kawiarnia między 200 a 300 mieszkańców wykrzykujących hasła nazistowskie. Rzucali petardy i kamienie na miejsce, powalony na szybę, zniszczył wyposażenie wewnątrz i na końcu podpalili lokalu.

Czyżby media izraelskie chciały w ten sposób odwrócić sztucznie uwagę świata od kwestii grabionych terenów palestyńskich i zwrócić uwagę na Polskę jako kraj łamiący zasady współżycia społecznego? Co na to diaspora żydowska na terenie Polski? Ponadto dlaczego autor kłamliwego artykułu nie wspomniał o tysiącach żydów kolaborujących z nazistami w trakcie realizacji eksterminacji narodu żydowskiego?

Nasza redakcja zwróciła się o komentarz w tej sprawie do polskiego MSZ oraz diaspory żydowskiej. Czy odpowiedzą?

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

*

*

Top