Prof. Józef Brynkus kandydatem Kukiz’15 na członka Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości

Prof. Józef Brynkus kandydatem Kukiz'15

Poseł dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków w rozmowie z dziennikarzami na temat Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości powiedział: „Jestem historykiem, moja specjalność to historia XX wieku, posiadam stosowne przygotowanie pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym”.

Zgodnie z ustawą o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP celem komitetu jest stworzenie ram organizacyjnych, które umożliwią przygotowanie uroczystości odbywających się w latach 2017-2021. Komitet złożony jest z najwyższych władz Rzeczypospolitej, w tym prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu, premiera i wskazanych w ustawie członków Rady Ministrów, Pełnomocnika Rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Klub Kukiz’15 zgłosił posła Józefa Brynkusa do Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości – poinformował PAP poseł Jakub Kulesza. W pracach Komitetu udział weźmie też m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Dariusz Klimczak (PSL); udziału w Komitecie odmawia Nowoczesna.

Prezydent Andrzej Duda podpisał 27 kwietnia ustawę, która zakłada powołanie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, złożonego m.in. z prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera. Ustawa zakłada, że w przygotowaniu Narodowych Obchodów powinny brać udział partie polityczne i inne ugrupowania.

Kukiz’15 zgłosił do Komitetu Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości Józefa Brynkusa.
Poseł powiedział PAP, że jest przygotowany do prac w Komitecie. „Jestem historykiem, moja specjalność to historia XX wieku, posiadam stosowne przygotowanie pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym” – podkreślił poseł Kukiz’15.

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/prof-jozef-brynkus-kandydatem-kukiz15/">
RSS
Wyślij przez Email