Szwecja poszukuje 100.000 wykwalifikowanych pracowników budowlanych!

Szwecja poszukuje 100.000 wykwalifikowanych pracowników budowlanych!

Szwecja poszukuje 100.000 wykwalifikowanych pracowników budowlanych i alarmuje, że mimo rosnących wymagań mieszkaniowych brakuje jej zarówno siły roboczej jak również zdolności specjalistycznych aby pokonać trudności w budownictwie.

Jak mówi Bengt Christensson, przewodniczący Zrzeszenia CMB w wywiadzie dla Goteborgs Posten należy rozwijać przemysł budowlany w szybkim tempie dopuszczając młodych ludzi i firmy oraz unowocześniając jego system.

Wymogi mieszkaniowe w Szwecji są na chwilę obecną ogromne. Ambicje są wysokie, wyzwań wiele ale brakuje dużej ilości wykwalifikowanych pracowników budowlanych aby sprostać tym wyzwaniom. Tylko w regionie Göteborga zbliżający się boom budowlany wymagać będzie dodatkowych 20 000 pełnoetatowych pracowników budowlanych.

To wynika z danych opublikowanych przez naukowców z Chalmers University of Technology opracowanego w imieniu Centrum Zarządzania środowiska budowlanego, CMB. Dane opierają się na aktualnych planach inwestycji w wysokości 1000 mld euro w ciągu najbliższych 20 lat.

W całej Szwecji potrzeba będzie zatrudnić w najbliższych latach około 100 000 pracowników budowlanych.

strony internetowe

Według Narodowego Urzędu Mieszkalnictwa istnieje potrzeba wybudowania 700 000 nowych domów i mieszkań w Szwecji do 2025 roku. Dodatkowo należy również pamiętać o ciągłych remontach i renowacji istniejących budynków mieszkalnych. Niestety infrastruktura budowlana istniejąca w Szwecji jest słabo rozwinięta i nie nadąża za tym.

W ramach rozwoju przedsiębiorstwa i zrzeszenia budowlane planują rozwój infrastruktury budowlanej rozpowszechniając system pracy trzyzmianowy oraz wprowadzając nowoczesne urządzenia budowlane, w tym roboty.

Źródło: Goteborgs Posten

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

2 Comments

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/szwecja-poszukuje-100-000-wykwalifikowanych-pracownikow-budowlanych/">
RSS
Wyślij przez Email