Tusk jako rzecznik Niemiec grozi Polsce wyrzuceniem z UE jeśli ta zażąda odszkodowań za II W.Ś!

Tusk jako rzecznik Niemiec grozi Polsce

Unia Europejska grozi – ustami Donalda Tuska – wyrzuceniem  Polski ze swoich struktur, jeśli nasz kraj zażąda, aby Niemcy zapłaciły nam  odszkodowania za start poniesione w czasie  II Wojny Światowej.

Jak podaje brytyjski Daily Mail Donald Tusk poddaje w wątpliwość przyszłość Polski w UE: – Przyszłość Polski w UE jest niepewna ze względu na eskalujące żądania partii rządzącej i jej lidera Jarosław Kaczyńskiego – Daily Mail przytacza słowa Tuska, który dodał: – Przyszłość Polski w Unii Europejskiej stoi pod znakiem zapytania.

Tą wypowiedzią Donald Tusk nawiązywał między innymi do roszczeń Polski wobec Niemiec.

Jarosław Kaczyński sugerował ostatnio, że Niemcy będą musieli zapłacić Polsce ogromną reparację za zbrodnie popełnione przez hitlerowców podczas drugiej wojny światowej: – Mówimy o ogromnych sumach, a także o tym, że Niemcy przez lata odrzucały swoją odpowiedzialność za II Wojnę Światową –  cytuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości angielski dziennik.

Istnieje wiele kwestii, w których działania polskiego rządu wydają się bardzo kontrowersyjne z punktu widzenia całej UE. – stwierdził  Tusk, jakby zupełnie nie brał pod uwagę polskiej racji stanu.

Z kolei Sunday Express przytacza inną wypowiedź Donalda Tuska, który stwierdził otwarcie: – Polska nie potrzebuje Unii Europejskiej, Polska nie jest potrzebna w Unii Europejskiej. – wróżąc tym  samym kolejny, po Wielkiej Brytanii, wyłom w UE – Obawiam się, że jesteśmy blisko tej chwili.

Do sprawy reparacji wojennych odniósł się także niemiecki dziennik Die Welt. Czytamy w nim między innymi: „Nie ulega wątpliwości, że Polska poniosła ogromne szkody w wyniku drugiej wojny światowej (…) procentowo Polska poniosła największe straty w ludziach ze wszystkich państw okupowanych przez Niemcy (…) niemieccy okupanci nie tylko zrównali z ziemią Warszawę, ale też systematycznie rabowali rolnictwo wywołując klęski głodu oraz masowe umieranie”.

Jednak autor twierdzi, że wycena tych szkód jest niemożliwa: „A nawet jeśli by się to udało, żadne państwo świata nie byłoby w stanie zapłacić tak gigantycznych sum”.

Autor stara się jednak pominąć w swoim artykule fakt, że nie jest to problem Polski lecz Niemiec, które powinny rozliczyć się do końca ze swojej haniebnej przeszłości bynajmniej nie korzystając z obrony Donalda Tuska.

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

2 Comments

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/tusk-jako-rzecznik-niemiec-grozi-polsce-wyrzuceniem-ue-jesli-ta-zazada-odszkodowan/">
RSS
Wyślij przez Email