Czy Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie Stargard?

wybory prezydenta stargardu

W Stargardzie do końca kwietnia tego roku powinny się odbyć przedterminowe wybory prezydenta w związku z nagłą śmiercią Sławomira Pajora (rządził miastem od 2002 roku). To będzie Wielki Test poparcia dla partii politycznych w wyborach samorządowych, które w całym kraju planowo powinny się odbyć w 2018 roku.

Aleksander Buwelski, były wiceprezydent Szczecina, Rafał Zając bliski współpracownik zmarłego prezydenta Sławomira Pajora, Ireneusz Rogowski, starosta stargardzki – to m.in. te nazwiska pojawiają się na tablicy potencjalnych kandydatów w przedterminowych wyborach na prezydenta Stargardu.

Nowoczesna jak zawsze… szuka wsparcia

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Wyborczej”, Nowoczesna do startu namawia Aleksandra Buwelskiego. To stargardzianin, który przez cztery lata był prezesem spółki zarządzającej galerią Emka w Koszalinie.

PO i PSL  zawsze razem

Według nieoficjalnych informacji kandydatem, któremu PSL gotowe byłoby udzielić poparcia, jest Rafał Zając, były bliski współpracownik Sławomira Pajora, zastępca prezydenta Stargardu. Do poparcia tej kandydatury PSL chce namówić swojego sejmikowego koalicjanta – PO.

A jak postąpi Platforma Obywatelska

Stargardzka Platforma będzie mogła albo razem z PSL-em poprzeć Zająca, albo z Nowoczesną Buwelskiego, lub też wystawić własnego kandydata. W kuluarach mówi się, że wówczas byłaby to była posłanka PO Zofia Ławrynowicz. Wśród polityków tej partii pojawiają się głosy, że najlepszym rozwiązaniem, które może zatamować zwycięstwo PiS, jest poparcie bezpartyjnego Rafała Zająca.

SLD tradycyjnie

Kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej miałby być stargardzki radny, Senegalczyk Amadou Sy, który od ponad 20 lat mieszka w Stargardzie. który już startował na to stanowisko w poprzednich wyborach.

Czy PiS ma już swojego „czarnego konia”?

Beata Szydło tymczasowo wskazała zarządzającego Stargardem Pawła Bakun, to radca prawny, dyrektor stargardzkiego szpitala, a także od czasów rządów PiS szef rady nadzorczej publicznego Radia Szczecin i członek rady nadzorczej morskiej stoczni remontowej Gryfia. Wśród kandydatów przewija się również Ryszard Wasiłek – wiceprezes PGE. Silnym kandydatem jest również Ireneusz Rogowski – starosta stargardzki.

Zmarły Prezydent Stargardu Sławomir Pajor reprezentował stowarzyszenie Stargard XXI, pod którego szyldem wygrywał wybory na stanowisko prezydenta Stargardu w latach 2010 i 2014. Dwa lata temu miał dodatkowo poparcie Platformy Obywatelskiej. Wybory powinny odbyć się w ciągu 90 dni od momentu powołania komisarza.

A co na to Kukiz’15

Kandydata szuka też Kukiz’15, a koalicjanta kandydat sprzed trzech lat i radny Stargardu Marcin Przepióra z lokalnej Ligi Powiatu Stargardzkiego.
Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

*

*

Top

Korzystasz? Udostępniaj :)

Facebook
Facebook
Google+
http://www.glosgminny.pl/wybory-prezydenta-stargard/">
RSS
Wyślij przez Email