Islam rośnie w siłę a chrześcijański zakon zamierza „zabijać” podopiecznych!

Wiele się mówi o demograficznej przewadze wyznawców Islamu i problemach jakie mogą czekać z tego tytułu w niedalekiej przyszłości Europę.

Tymczasem Chrześcijański Zakon Braci Miłosierdzia planuje wprowadzić możliwość eutanazji medycznej swoich podopiecznych.

24 kwietnia belgijską prasę obiegły informacje dotyczące planów jakie ma tamtejszy, Chrześcijański Zakon Braci Miłosierdzia. Otóż zakon planuje wprowadzić przepisy pozwalające w przyszłości na eutanazję podopiecznych. Ta decyzja jest całkowicie sprzeczna z istniejącą tożsamością chrześcijańską tej instytucji.

Chrześcijański zakon zamierza „zabijać” podopiecznych!


Chociaż
na razie dotyczy Belgii, jeśli wejdzie w życie, to wyrządzi szkody godzące w reputację opieki katolickiej i chrześcijańskiej – na całym świecie – i one będą znaczne.

Co na to Papież Franciszek?!

Ty również możesz podpisać petycję do Rady Prowincjatu Zakonu Braci Miłosierdzia domagając się po prostu zaprzestania działań tego typu i działania zgodnie z deklaracjami o„etycznym, odpowiedzialnym i chrześcijańskimtraktowaniu wiernych.

Petycję można podpisać wchodząc na ten link, tutaj:

podpisz petycje

Zgodnie z misją Braci Miłosierdzia, są oni powołani do „stworzenia we wspólnocie, drogowskazów nadziei i świadectw miłosierdzia Bożego„, a więc w ten sposób „poprawiania jakości życia i przyczyniania się do bardziej humanitarnego Społeczeństwa, gdzie jest miejsce zarówno dla biednych, jak i słabych czy chorych„.

Ale ta zamierzona zmiana polityki:

1) idzie przeciw duchowi Ewangelii i Piotra Józefa, głębokiego wiernego i pobożnego założyciela Braci Miłosierdzia;

2) nie jest zgodna z przypuszczalną chrześcijańską motywacją ich twórców, ani z wiernym i miłym zrozumieniem tego, co ta inspiracja w praktyce oznacza;

3) Zamiast polepszać jakość życia, tworząc nadzieję i będąc świadectwem miłości Bożej, głoszą, że śmierć jest „sprawiedliwym rozwiązaniem” dla słabych i słabych (w tym osób chorych umysłowo).

Proszę sprzeciwić się tej zmianie polityki aby uratować tych, którzy nie są w stanie ratować się sami. Wejdź na poniższy link i podpisz protest:

podpisz petycje

Pacjenci Zakonu Braci Miłosierdzia, z zaburzeniami psychicznymi na ogół nie są w stanie – podejmować decyzji tak ważnych nawet jak obrona własnego życia, nie rozumiejąc często zagrożenia.


Przełożeni Zakonu w Watykanie wskazali, że chcą walczyć z tą decyzją.


Dlatego ta petycja zachęca Zakon Braci Miłosierdzia do ponownego
zrewidowania decyzji, które powinny być zgodne z ich własnym fundamentem, misją i zasadami przewodnimi. Mimo wszelkich deklarowanych intencji związanych z wprowadzeniem eutanazji, kłóci się ona całkowicie z miłosierdziem Bożym oraz ewangelicką misją poszanowania i godności ludzkiego życia.

Petycję może podpisać każdy, niezależnie kraju pochodzenia.

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Related posts

*

*

Top